Версія для друку
Написати листа
Екскурсійні об’єкти
Синельниківського району
Пам`ятник археології: курган Гостра Могила
(Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Дерезувате)
За кілька кілометрів на північний схід від села Дерезувате, Синельниківського району, знаходиться козацька могила. У народі її назвали „Гострою”. Розповідали, що там, де вона зараз стрімко здіймається до неба, у козацькі часи знаходилась сторожова вежа, яку козаки назвали „фігурою”. Це – височенна споруда з дерева, де виставлялись п`ять діжок, наповнених смолою, і через які проходив канат, просякнутий сіркою і смолою, що опускався до самої землі. Поруч знаходились примітивні будівлі для козаків та коней. На вежі весь час на варті стояв козак. Тільки побачить він татар – зразу ж підпалює канат, від якого займається смола. Чорний густий дим служив вісником для сусідньої сторожової вежі про небезпеку.
Після кривавої битви козаки підбирали загиблих братчиків і ховали їх у братській могилі. Сотня за сотнею під час похорону підходили до могил, несучи у шапках землю. До цих пір зберігся вибалок, де козаки брали землю. Невдовзі козацька могила „Гостра” піднялась на немалу висоту і зависочила у синельниківському степу, як пам’ятник героїзму запорожців.
(фото додається)
Пам`ятник археології: курган Майдан
(Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Дерезувате)
Цю козачу могилу знають багато людей. Особливо вона знайома тим, хто часто їздить маршрутними таксі до м.Дніпропетровськ. За даними служби цивільної оборони Дніпропетровської області козацька могила Майдан - найвища точка області.

Її розміри по колу становлять близько 465 метрів, а висота перевищує 17 метрів. Якщо у сонячний день піднятись на верхівку Майдану, то можна побачити приміські райони обласного центру, м.Новомосковськ, селища Молодіжне...
Легенди і перекази свідчать, що саме на місці Майдану на відстані 1,5-2 км від річки Татарки знаходилась здіймаламь козацька сторожа. За річкою ж вже знаходились володіння кримських татар. За козацьких часів землі Синельниківського району входили до складу Самарської (Новомосковської) паланки, яку під час правління останнього кошового Петра Калнишевського, очолював полковник Яків Гаркуша. Останній саме на цій могилі збирав козаків на раду. Мабуть саме через це і назва цієї могили – Майдан.
Пам’ятка історії: плацдарм форсування річки Дніпро(Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с.Воронове (хутір Ременове))
Розташований на місці злиття Балки Ворона та річки Дніпро, навпроти села Військове. Об’єкт знаходиться у стадії архітектурного облаштування. На місці форсування встановлено пам'ятний хрест.
Туристичні об’єкти
Синельниківського району
Садиба з облаштованими місцями для сільського туризму
(Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Грушувато-Криничне, т.4-07-43)
На березі Дніпра розташований туристичний комплекс „Грушувато-Криничне”, загальна площа якого становить 2.500 кв.м.
Зона відпочинку складається з житлового будинку та трьох літніх будиночків, сауни, облаштованої набережної.
Власник об`єкту: Синельниківська телерадіокомпанія „Регіон” База відпочинку „Залив”
(Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Воронове, вул.Дніпровська,29; т.: 4-91-20)
На березі Дніпра розташована база відпочинку „Залив”, загальна площа якої становить 2.500кв.м.
База відпочинку складається з двохповерхової адміністративної будівлі та їдальні, клубу, також до складу бази відпочинку входять чотири одноповерхових будиночка.
Власник об`єкту: Придніпровська залізниця.
Версія для друку
Написати листа
|