www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 8 липня 2025 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> 8 сесія VІ скликання 7 вересня 2011 року
Про внесення змін до рішення районної ради від 19.12.2008 року № 307 - 22/ V «Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Синельниківського району»
Версія для друку Написати листа
УКРАЇНА

CИНЕЛЬНИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
ВОСЬМА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Про внесення змін до рішення районної
ради від 19.12.2008 року № 307 - 22/ V
«Про затвердження Положення про порядок
передачі в оренду нерухомого майна, що
належить до спільної власності територіальних
громад сіл, селищ Синельниківського району»


Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань законності, комунальної власності, забезпечення правоохоронної діяльності та зв’язку з засобами масової інформації, районна рада вирішила:
1.Внести зміни до рішення районної ради від 19.12.2008 року № 307 - 22/V «Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Синельниківського району», виклавши в новій редакції додаток 1 «Положення про порядок передачі в оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Синельниківського району» до вищезазначеного рішення (додається ).
2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань законності, комунальної власності, забезпечення правоохоронної діяльності та зв’язку з засобами масової інформації (Колпак).



Голова районної ради Н. ЗАДОРОЖНЯ




м. Синельникове
7 вересня 2011р.
№ 152-8/Vl



4

Додаток 1
до рішення районної ради
від 07.09.2011 року
№ 152-8/VI

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок передачі в оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Синельниківського району

1. Загальні положення

1.1.Положення про порядок передачі в оренду нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ Синельниківського району (далі - Положення) розроблено відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного та комунального майна», Цивільного та Господарського кодексів України.
1.2.Положення застосовується при передачі в оренду та укладанні
договорів оренди нерухомого майна, що є об'єктом спільної власності
територіальних громад сіл, селищ Синельниківського району .
Правові відносини лізингу та концесії в цьому Положенні не визначаються і регулюються відповідним законодавством України.
1.3.Орендою за цим Положенням, є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
1.4.Об'єктами оренди за цим Положенням є:
цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць);
частина майна цілісних майнових комплексів підприємств, виділена в окремий об’єкт оренди ( в тому числі будівлі, споруди, обладнання, інвентар тощо);
нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення тощо).
1.5.Орендодавцями є:
Синельниківська районна рада - щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, частини майна цілісних майнових комплексів підприємств, виділеної в окремий об’єкт оренди ( в тому числі будівлі, споруди, обладнання, інвентар тощо) та нерухомого майна;
комунальні підприємства, установи, заклади, що утворені Синельниківською районною радою (далі - комунальні підприємства) на балансі яких перебуває майно, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ району і які користуються ним на праві господарського відання або оперативного управління - щодо нерухомого майна підприємства, загальна площа якого не перевищує 200 кв. м на одне підприємство, та іншого окремого індивідуально визначеного майна.
1.6. Орендарями можуть бути господарські товариства, створені
членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу,
інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи
іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди майна з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладання договору зобов'язана зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності.
1.7. Питання, неврегульовані цим Положенням, регулюються чинним
законодавством України.

2. Ініціатива (пропозиція) щодо оренди майна
2.1. Ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями, відповідно до пункту 1.6 цього Положення, пропозиція може надходити від орендодавців, зазначених у пункті 1.5 цього Положення.
2.2. Фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють відповідному орендодавцеві заяву про намір узяти в оренду майно та інші документи згідно з переліком (додається).
2.3. У разі надходження до комунального підприємства, установи,
закладу, які є орендодавцями відповідно до пункту 1.5 цього Положення,
заяви про оренду структурного підрозділу або нерухомого майна,
орендодавець у п'ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії
матеріалів до Синельниківської районної ради.
2.4. Розгляд матеріалів щодо оренди майна, які надійшли до
Синельниківської районної ради, здійснюється відділом управління об’єктами спільної власності виконавчого апарату районної ради.
Відділ управління об’єктами спільної власності готує висновок у вигляді службової записки на ім'я голови районної ради про можливість оренди майна або про відмову в оренді, про що протягом п'ятнадцяти днів після надходження матеріалів інформує орендодавця чи заявника-орендаря шляхом надсилання відповідного листа.

2.5.Комунальне підприємство, яке є орендодавцем відповідно до пункту 1.5 цього Положення, протягом п'яти днів після одержання висновків про можливість оренди майна або про відмову в оренді повідомляє про це заявника.
2.6.У разі надходження одної заяви про оренду певного об'єкта (цілісного майнового комплексу, будівлі, споруди, групи приміщень), а іншої - про оренду частини цього об'єкта орендодавець повідомляє другого заявника, що розглядається питання про оренду всього об'єкта.
2.7. Орендодавець протягом п’яти днів після погодження умов договору оренди в порядку, зазначеному в пункті 2.4., а в разі якщо заява про оренду майна не потребує узгодження (щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна, крім нерухомого), протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в газеті «Синельниківські вісті» та на веб-сайті орендодавця оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.
Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна.
Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець своїм наказом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об’єкт оренди. У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником.
У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди. Порядок проведення конкурсу визначається розділом 3 цього положення.
У разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п’яти днів та без права продовження строку дії договору оренди) або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства чи громадської організації у сфері культури і мистецтв, фізичної культури, релігійної організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, громадських організацій ветеранів або інвалідів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, державних та комунальних спеціалізованих підприємств, установ та закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», Пенсійного фонду України та його органів, державних видавництв і підприємств книго - розповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди укладається з таким заявником без проведення конкурсу.
Укладення договору оренди із суб’єктами виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії здійснюється без проведення конкурсу в порядку черговості надходження відповідних заяв до орендодавця.


3. Порядок проведення конкурсу на право укладання договору оренди майна

3.1.Для проведення конкурсу на право укладання договору оренди

орендодавцем утворюється конкурсна комісія (далі - комісія) у кількості 7

осіб.
Склад комісії затверджується розпорядженням голови районної ради (якщо орендодавцем виступає районна рада) або керівником комунального підприємства.
Керівники комунальних підприємств зобов'язані включити до складу конкурсної комісії запропоновані кандидатури від районної ради.
3.2.Конкурс на право укладання договору оренди об'єкта полягає у
визначенні орендаря, який запропонував найбільшу орендну плату, при
забезпеченні виконання інших умов конкурсу.
3.3.Основними завданнями та функціями комісії є:
визначення умов та терміну проведення конкурсу;
розгляд пропозицій учасників конкурсу;
визначення переможця конкурсу.
3.4.Очолює комісію та організовує її роботу голова. Голова комісії у межах своєї компетенції скликає засідання комісії, головує на засіданні і організовує підготовку матеріалів на розгляд комісії.
3.5.Засідання комісії є відкритим, крім випадків передбачених пунктом 3.9 цього Положення. У разі потреби в отриманні додаткової інформації комісія має право заслуховувати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу.
Відповідальні працівники підприємства – балансоутримувача, які забезпечують проведення конкурсу в установленому законодавством порядку несуть відповідальність за розголошення такої інформації:
про учасників конкурсу, їх кількість та їх конкурсні пропозиції (до визначення переможця);
яка міститься в документах, наданих учасниками конкурсу; режим роботи та склад конкурсної комісії.
3.6.Засідання комісії є правомочним за умови участі більше половини від загального складу комісії.
3.7.Конкурс проводиться в один етап, де визначається переможець згідно з умовами конкурсу та зобов'язаннями учасника конкурсу.
3.8.Пропозиції надаються у конвертах з написом «На конкурс», запечатаних печаткою учасника конкурсу.
3.9.Рішення про результати проведення конкурсу приймається конкурсною комісією на закритому засіданні у присутності не менш як половини її складу відкритим голосуванням більшістю голосів від загального складу.
3.10.Після закінчення засідання комісії складається протокол, у якому зазначаються:
відомості про учасників; пропозиції і зобов'язання учасників; обґрунтування рішення про визначення переможця. Протокол підписується всіма членами комісії. Результати конкурсу повідомляються всім учасникам.
3.11. До умов договору оренди включаються орендна плата в розмірі, запропонованому переможцем конкурсу, але не менше визначеної у встановленому законодавством порядку та інші пропозиції переможця конкурсу.
3.12.Оголошення про конкурс публікується конкурсною комісією в міськрайонній газеті «Синельниківські вісті» не пізніше ніж за 10 календарних днів, а у разі оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу - не пізніше ніж за 15 календарних днів до дати проведення конкурсу і повинно містити такі відомості:
назву об'єкта, його місцезнаходження;
обсяг та основну номенклатуру продукції (робіт, послуг) - у разі оренди цілісного майнового комплексу, у тому числі експортної, кількість та склад робочих місць, рівень прибутковості об'єкта за останні три роки, розмір дебіторської та кредиторської заборгованості, наявність майна в заставі, податковій заставі, оренді;
умови конкурсу;
кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу (заяв на участь у конкурсі і пропозицій до договору оренди, що відповідають вимогам конкурсу);
дату, час і місце проведення конкурсу;
основні вимоги до умов експлуатації об'єкта;
іншу інформацію.
3.13. Умовами конкурсу є:

ефективне використання об'єкта оренди за цільовим призначенням (у разі оренди цілісного майнового комплексу - відповідно до профілю виробничої діяльності комунального підприємства, організації);
дотримання вимог експлуатації об'єкта;
оплата вартості експертної оцінки об'єкта оренди.
Іншими умовами конкурсу, залежно від специфіки об'єкта оренди, можуть бути:
здійснення певних видів ремонтних робіт;
виконання встановлених для підприємства мобілізаційних завдань;
виготовлення продукції в обсягах, необхідних для задоволення потреб регіону;
збереження (створення нових) робочих місць;
дотримання умов належного утримання об'єктів соціально-культурного призначення.
3.14.Основним критерієм визначення переможця є максимальний розмір орендної плати при обов’язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.
3.15.Для участі в конкурсі учасник конкурсу подає на розгляд конкурсної комісії:
заяву на участь в конкурсі;
зобов'язання щодо виконання умов конкурсу, додаткові пропозиції до договору оренди (у разі оренди цілісного майнового комплексу - обсяг ресурсів, що будуть залучені, продукція, послуги, ринки збуту, джерела постачання сировини і матеріалів тощо; у разі оренди нерухомого майна - варіанти поліпшення орендованого майна);
установчі документи орендаря (засновницький договір, статут чи положення, копію свідоцтва про державну реєстрацію або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, засвідчені нотаріально або органом державної реєстрації) - для юридичних осіб;
копію свідоцтва про державну реєстрацію або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, засвідчену нотаріально або органом державної реєстрації - для фізичних осіб;
копію паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера особи, яка уповноважена підписувати договір оренди з боку орендаря (для юридичних осіб - документ, що підтверджує повноваження означеної особи); довідку з органів статистики.
3.16. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендодавець надсилає копії проекту договору оренди та інших матеріалів Синельниківській районній раді у п’ятиденний термін після дати затвердження результатів конкурсу.

4.Порядок підготовки документів та прийняття рішення

4.1.Укладання договорів оренди цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, площа якого перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, району здійснюється на підставі відповідного рішення, прийнятого районною радою на пленарному засіданні.
4.2. Укладення договорів оренди нерухомого майна, площа якого не перевищує 200 квадратних метрів, балансоутримувачем якого є районна рада, здійснюється на підставі розпорядження голови районної ради відповідно до пункту 2.7. цього Положення або за результатами проведення конкурсу на право оренди.
4.3.Орендна плата розраховується відповідно до вимог Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, затвердженої районною радою.
4.4.Відділ управління об’єктами спільної власності виконавчого апарату районної ради здійснює перевірку повноти та відповідності поданих районній раді документів щодо передачі майна в оренду та готує проекти відповідного рішення районної ради або розпорядження голови районної ради.
4.5.У передачі в оренду майна може бути відмовлено, якщо:
було прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку об'єкта;

об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій згідно з рішенням Синельниківської районної ради;
орган Антимонопольного комітету України не дає згоди з підстав, передбачених чинним законодавством;
орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на виділення структурного підрозділу;
з інших підстав, передбачених законом.

5. Істотні умови договору оренди

5.1. Істотними умовами договору оренди є:
об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації);
термін, на який укладається договір оренди;
орендна плата з урахуванням її індексації;
порядок використання амортизаційних відрахувань;
відновлення орендованого майна та умови його повернення; виконання зобов'язань;
забезпечення виконання зобов'язань - неустойка (штраф, пеня), порука, завдаток, гарантія тощо;
порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об'єкта оренди;
відповідальність сторін;
страхування орендарем орендованого майна;
обов'язки сторін щодо забезпечення протипожежної безпеки орендованого майна.
За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови.
5.2.Укладений договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди відповідного майна. Типові договори оренди розробляє і затверджує Синельниківська районна рада .


6. Момент укладання договору оренди.

6.1. Договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення згоди з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору.

7. Термін дії та припинення договору оренди

7.1.Термін дії договору оренди визначається за погодженням сторін.
7.2.Одностороння відмова від договору оренди не допускається.
7.3.Договір оренди припиняється в разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
приватизації об'єкта оренди орендарем (за участю орендаря);
загибелі об'єкта оренди;
банкрутства орендаря;
ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.
7.4.Договір може бути розірвано за погодженням сторін.
На вимогу однієї зі сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду, господарського суду в разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавством України.
7.5.Продовження відносин оренди на новий термін з орендарем відбувається шляхом укладання договору оренди на новий термін у порядку,передбаченому цим Положенням.
7.6.У разі розірвання договору оренди, закінчення його строку дії та
відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний
повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених в договорі
оренди.

8. Оцінка об'єкта оренди

8.1.Оцінка об'єкта оренди здійснюється за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди.
8.2. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об'єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди проводиться оцінка об'єкта оренди.

9. Страхування об'єкта оренди

9.1.Орендар зобов'язаний застрахувати орендоване майно на користь Синельниківської районної ради (вигодонабувач) на увесь строк оренди протягом 30-ти календарних днів з дати укладення договору оренди, копія договору страхування та страховий поліс надаються до відділу управління об’єктами спільної власності виконавчого апарату районної ради.

10. Передача орендованого майна в суборенду

10.1.Орендар має право передати в суборенду комунальне майно, якщо інше не передбачено договором оренди. При цьому строк надання майна в суборенду не може перевищувати терміну дії договору оренди.
10.2.Плата за суборенду цього майна, яку отримує орендар, не повинна перевищувати орендної плати за майно, що передається в суборенду.

11. Контроль за використанням переданого в оренду майна

11.1.Комунальні підприємства, установи, заклади, Синельниківська райдержадміністрація, Синельниківська районна рада, які є орендодавцями майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, Синельниківського району, здійснюють контроль за цільовим використанням переданого в оренду об’єкту оренди.
11.2.У разі використання переданого в оренду об'єкту не за цільовим призначенням або з порушенням інших істотних умов договору, орендодавець готує та подає позов до суду щодо розірвання договору оренди.



Голова районної ради Н. ЗАДОРОЖНЯ






Додаток
до Положення

ПЕРЕЛІК
документів, які надаються орендарем орендодавцеві для
укладання договору оренди нерухомого майна, що належить
до спільної власності територіальних громад сіл, селищ
Синельниківського району


1.Заява про намір узяти в оренду майно із зазначенням найменування, місцезнаходження ( місця проживання) та платіжних реквізитів заявника.
2.Інформація про загальну площу об’єкта оренди.
3.Проект договору оренди.
4.Розрахунок орендної плати за перший або базовий місяць оренди, підписаний керівником і головним бухгалтером підприємства.
5.Звіт про незалежну оцінку нерухомого майна.
6.Висновок про вартість об’єкта оренди.
7.Копії установчих документів орендаря (засновницького договору, статуту чи положення).
8.Копія свідоцтва про державну реєстрацію або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
9.Копія паспорту (стор. 1,2,11) для фізичної особи.
10.Довідка підприємства – балансоутримувача про наявність у нього на балансі майна, що передається в оренду, та про відсутність (наявність) на підприємстві боргу перед бюджетом або податкової застави об’єкта оренди.
11.Довідка органу статистики про включення орендаря – юридичної особи до ЄДРПОУ.
12.Копія довідки про взяття на облік платника податку.
13.Копія свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість.
14.Копія ліцензії на здійснення юридичною особою окремого виду діяльності ( за наявності такого).



Голова районної ради Н.ЗАДОРОЖНЯ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор