Версія для друку
Написати листа
УКРАЇНА
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ
СИНЕЛЬНИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
Шоста сесія шостого скликання
РІШЕННЯ Про затвердження Статуту редакції, Установчого договору між співзасновниками та Положення про
порядок обрання редактора (головного редактора) та
проведення конкурсу на заміщення вакантної посади
редактора (головного редактора) міськрайонної газети
«Синельниківські вісті»
Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», беручи до уваги припис Синельниківської міжрайонної прокуратури щодо усунення порушень законодавства, а саме приведення Редакційного статуту міськрайонної газети «Синельниківські вісті» у відповідність до вимог чинного законодавства, враховуючи вихід зі складу співзасновників Синельниківської районної державної адміністрації та трудового колективу редакції міськрайонної газети «Синельниківські вісті», районна рада вирішила:
1.Затвердити угоду між співзасновниками міськрайонної газети «Синельниківські вісті» про зміну складу співзасновників.
2.Затвердити в новій редакції: Статут редакції міськрайонної газети «Синельниківські вісті» (додаток 1); Установчий договір між співзасновниками міськрайонної газети «Синельниківські вісті» (додаток 2); Положення про порядок обрання редактора (головного редактора) та проведення конкурсу на заміщення вакантної посади редактора (головного редактора) міськрайонної
газети «Синельниківські вісті» (додаток 3).
3.Уповноважити виконуючу обов’язки редактора міськрайонної газети «Синельниківські вісті» Білецьку А.С. провести державну реєстрацію відповідно до вимог чинного законодавства.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань законності, комунальної власності, забезпечення правоохоронної діяльності та зв’язку з засобами масової інформації (Колпак).
Голова районної ради Н.ЗАДОРОЖНЯ
м.Синельникове
27 квітня 2011р.
№ 113-6/VІ
4
СТАТУТ
редакції міськрайонної газети
«Синельниківські вісті»
1.Загальні положення
1.1 Редакція друкованого засобу масової інформації – газети «Синельниківські вісті» створена для підготовки, випуску газети, розповсюдження її серед передплатників у вільному продажу.
1.2 У своїй діяльності редакція керується Конституцією України, Законами України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами місцевої інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», іншими законами України, нормативно-правовими актами, даним Статутом, Установчим договором.
1.3 Міськрайонна газета «Синельниківські вісті» виходить під постійною назвою, українською мовою із сферою розповсюдження та категорією читачів - населення м.Синельникове та Синельниківського району.
1.4 Редакція друкованого засобу масової інформації є юридичною особою, має рахунки в установах банків, круглу печатку, штампи, бланки із своїм найменуванням.
1.5 Діяльність газети забезпечується самостійністю її суб’єктів у всіх видах відносин, пов’язаних із здійсненням їх прав і обов’язків.
1.6 Повна назва – редакція міськрайонної газети «Синельниківські вісті».
1.7 Юридична адреса: 52500, Дніпропетровська область м.Синельникове, вул. Богми, 3а.
2. Співзасновники
2.1 Співзасновниками газети виступають Синельниківська міська рада та Синельниківська районна рада.
2.2 Відносини між співзасновниками газети визначаються цим Статутом та установчим договором, який укладається між ними відповідно до чинного законодавства України. Договір передбачає розподіл між співзасновниками обов’язків виробничого, фінансового та матеріально-технічного забезпечення випуску газети.
2.3 Установчий договір є невід’ємною частиною Статуту.
3. Редакція
3.1 Основна мета редакції – всебічне висвітлення у газеті життя міста та району, теоретичних і практичних проблем конституційного будівництва суверенної демократичної держави, діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, актуальних проблем державотворення і життя суспільства, питань науки і культури, соціально-економічного та суспільно-політичного життя міста, району та країни, виконання затверджених співзасновниками програм.
3.2 Основні завдання редакції:
- підготовка матеріалів до друку та випуску у світ газети;
- опублікування рішень міської та районної рад, проектів нормативно-правових актів, інформування читачів про діяльність органів влади в місті та районі, надання різноманітної інформації для задоволення інтересів і потреб жителів міста та району.
3.3 Відповідно до мети діяльності та основних завдань редакція:
- поширює офіційну інформацію з найважливіших політичних, економічних, соціальних та інших процесів, що відбуваються в місті та районі;
- висвітлює офіційну точку зору керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з актуальних питань;
- збирає, обробляє і поширює інформацію про ситуацію в місті та районі;
- укладає договори про видання та розповсюдження газети;
- проводить рекламну діяльність;
- здійснює іншу діяльність, не заборонену законодавством.
3.4 Редакція має право:
- одержувати в установленому порядку від органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, а також підприємств, установ та організацій інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
- залучати до співробітництва інші засоби масової інформації, підприємства, установи, організації, працівників органів місцевого самоврядування і виконавчої влади за погодженням з їх керівниками;
- залучати до роботи на договірних засадах спеціалістів та фахівців різних галузей, самостійно визначати умови оплати їхньої праці;
- придбавати та орендувати майно юридичних та фізичних осіб;
- купувати, продавати інформацію та проводити обмін нею;
- визначати розмір і порядок виплати авторської винагороди за підготовку матеріалів відповідно до законодавства;
- друкувати матеріали з альтернативними точками зору на суспільно-політичні події;
- не допускати до друку матеріали, що мають на меті зміну шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави, а також підрив її безпеки, розпалювання національної і релігійної ворожнечі;
- не називати осіб, які надали відомості з умовою нерозголошення їх імен, не розголошувати іншої інформації, забороненої у встановленому порядку;
- самостійно планувати свою виробничо-господарську діяльність виходячи з попиту на продукцію і послуги.
3.5 Редакція здійснює підготовку та випуск газети, діє на підставі Статуту, який затверджується співзасновниками.
3.6 Редакція газети набуває статусу юридичної особи з дня державної реєстрації друкованого засобу, яка здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
3.7 Редакція самостійна у визначенні форми, методів, засобів реалізації програми засновників, яка затверджується на редколегії.
3.8 Редакція газети працює на основі доходів від реалізації тиражу, друкування реклами і оголошень, а також відповідних дотацій, виділених співзасновниками. Редакція має право укладати угоди з відповідними організаціями, господарствами про виділення їм відповідної площі в газеті для пропаганди їх діяльності.
4. Редактор
4.2 Редактор (головний редактор) є керівником редакції.
4.2 Редактор(головний редактор):
- організовує роботу і несе персональну відповідальність за діяльність редакції;
- керує поточною роботою редакції;
- забезпечує виконання рішень співзасновників;
- визначає організаційну структуру редакції та її штатний розпис, погоджує їх з головами міської, районної рад;
- представляє редакцію у відносинах із співзасновниками, авторами, державними органами, об’єднаннями громадян і окремими громадянами;
- визначає умови оплати праці працівників редакції;
- вирішує питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації працівників редакції;
- приймає рішення про заохочення та накладення стягнення на працівників;
- діє від імені редакції, укладає угоди і контракти;
- розподіляє обов’язки між працівниками, у межах своєї компетенції видає накази, організовує та контролює їх виконання;
- не рідше одного разу на рік звітує на пленарних засіданнях відповідно районної та міської рад.
4.3 Редактору, за погодженням з співзасновниками, профспілковим комітетом, надається право в межах єдиного фонду оплати праці встановлювати посадові оклади та персональні надбавки працівникам у відповідності з чинним законодавством.
4.4 Редактор (головний редактор) друкованого засобу масової інформації обирається (звільняється) строком на 4 роки відповідно до положення про порядок обрання редактора (головного редактора) та проведення конкурсу на заміщення вакантної посади редактора (головного редактора) міськрайонної газети «Синельниківські вісті».
4.5 Для проведення конкурсу по виборах редактора газети за рішеннями співзасновників утворюється конкурсна комісія, до якої входить по 3 представ-
ники від кожного співзасновника. Право на висунення кандидатур на посаду редактора надається кожному співзасновникові газети.
4.6 Обраним вважається кандидат, який, за результатами прийнятих рішень співзасновників, отримав більшість голосів співзасновників.
5. Редакційна колегія
5.1 Редакційна колегія - дорадчий орган управління діяльності редакції газети, очолюється редактором. Виходячи з програмних принципів газети, редколегія визначає основні напрямки діяльності редакції, позицію видання з конкретних питань і проблем літературного характеру, забезпечує високий професійний рівень публікацій.
5.2 Роботою редакційної колегії керує редактор.
5.3 До складу редакційної колегії обираються представники усіх співзасновників у складі 10 чоловік. Рішення редакційної колегії набуває чинності після його затвердження редактором.
6. Трудовий колектив
6.1 Трудовий колектив редакції здійснює свої повноваження через загальні збори або через раду трудового колективу.
6.2 До компетенції загальних зборів редакції входить:
- вибори представників до редколегії;
- затвердження правил внутрішнього розпорядку;
- затвердження кошторису витрат;
- у разі невдоволення діями редактора мають право висловити йому недовіру і вимагати його переобрання.
6.2 Збори трудового колективу є легітимними, якщо на них присутні 2/3 чисельності працюючих, а рішення правомочне, якщо за нього проголосувало більше 50% присутніх.
6.3 Обов’язки редактора та інших працівників редакції визначають «Правила внутрішнього розпорядку» та «Функціональні обов’язки працівників газети».
6.4 Виробничі і трудові відносини у колективі редакції, у тому числі оплата праці, соціальний захист та інше визначаються і регулюються Колективним договором.
6.5 Трудові відносини між редакцією, в особі редактора і співробітників, здійснюється на підставі чинного законодавства про працю. З творчими працівниками запроваджується контрактна система організації праці.
7. Виробничі, майнові та фінансові відносини
між суб’єктами діяльності газети
7.1 Виробничі, майнові та фінансові відносини співзасновників будуються на основі чинного законодавства і Установчого договору.
7.2 Майно редакції складається з основних засобів, обігових коштів, а також фінансових та інших активів, відображених у її бухгалтерському балансі.
7.3 Майно та кошти редакції формуються за рахунок:
- майна, переданого співзасновниками;
- відповідних коштів, виділених співзасновниками;
- доходів від реалізації продукції, рекламної діяльності, надання інформаційних послуг, а також від видів діяльності;
- спонсорських та благодійних внесків від фізичних та юридичних осіб;
- інших джерел, не заборонених законодавством.
7.4 Весь прибуток редакції газети від фінансово-господарської діяльності після сплати податків та інших обов’язкових платежів залишається в розпорядженні трудового колективу.
7.5 Редакція реалізує свою продукцію і послуги згідно із законодавством за цінами, що встановлюються на договірній основі.
8.Порядок внесення змін і доповнень до Статуту
8.1 Зміни і доповнення до Статуту вносяться співзасновниками з підписанням відповідної угоди та прийняття рішень на пленарних засіданнях міської, районної рад.
8.2 Реєстрація внесених змін та доповнень до Статуту проводиться відповідно до вимог чинного законодавства.
9.Ліквідація та реорганізація редакції
9.1 Припинення діяльності редакції відбувається шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.
9.2 Реорганізація редакції відбувається за рішенням співзасновників. При реорганізації вся сукупність прав та обов’язків редакції переходить до її правонаступників.
9.3 Редакція ліквідується у випадках:
- прийняття відповідного рішення співзасновниками;
- визнання банкрутом;
- якщо рішенням суду будуть визнані недійсними установчі документи редакції та/або рішення про створення редакції;
- на інших підставах, передбачених законодавчими актами України.
9.4 Ліквідація редакції здійснюється ліквідаційною комісією, яка створюється співзасновниками. Порядок і терміни ліквідації, а також термін для заяви претензій кредиторам визначаються співзасновниками. У разі банкрутства редакції її ліквідація проводиться відповідно до вимог чинного законодавства.
9.5 З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження управління редакцією. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс редакції і подає його співзасновникам. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з редакцією, що ліквідується, повідомляються про її ліквідацію у письмовій формі в терміни згідно з законодавством.
9.6 Майно і засоби після погашення заборгованості передається утримувачу основних фондів, крім основних засобів, які передавались засновниками для забезпечення діяльності редакції, такі засоби повертаються засновникові.
9.7 При реорганізації та ліквідації редакції працівникам, які звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок обрання редактора (головного редактора) та проведення конкурсу на заміщення вакантної посади редактора (головного редактора)
міськрайонної газети «Синельниківські вісті»
1.Це Положення визначає порядок обрання редактора (головного редактора) та проведення конкурсу на заміщення вакантної посади редактора (головного редактора) міськрайонної газети «Синельниківські вісті».
2.Редактор (головний редактор) газети обирається на засіданні делегованих представників ( від кожного співзасновника в кількості по 5 чоловік та керівника установи, що є співзасновником).
3.Редактор (головний редактор) газети обирається делегованими представниками шляхом таємного голосування.
4.Рішення про проведення конкурсу приймається співзасновниками газети.
5.Для проведення конкурсу рішенням співзасновників утворюється конкурсна комісія, або її обов’язки покладаються на редколегію. Вимоги до кандидатур на посаду редактора розробляються конкурсною комісією.
6.Інформація про конкурс на заміщення вакантної посади та умови конкурсу підлягають публікації в пресі та поширенню через засоби масової інформації не пізніше як за 2 (два) тижні до проведення конкурсу.
7.Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до комісії заяву, до якої додаються: особовий листок обліку кадрів, автобіографія, копія документів про освіту, а також програма діяльності на посаді редактора (головного редактора) міськрайонної газети « Синельниківські вісті».
8.Особи, які працюють в редакції, або зараховані в резерв на посаду редактора (головного редактора) і бажають взяти участь у конкурсі, зазначених документів до заяви не додають, крім програми.
9.Учасники конкурсу завчасно повідомляються про час і місце засідання комісії. Комісія проводить співбесіду з кожним учасником конкурсу.
10.На підставі вивчення наданих документів (програм), співбесіди комісія визначає осіб, яких буде внесено до виборчого бюлетеню з виборів редактора (головного редактора) міськрайонної газети «Синельниківські вісті».
11.У разі, коли двоє або більше осіб, яких внесено до виборчого бюлетеня з виборів редактора (головного редактора), отримали рівну кількість голосів під час таємного голосування делегованих представників від кожного співзасновника, або жоден з учасників конкурсу не отримав більшості голосів, за рішенням співзасновників може бути проведене повторне голосування.
12.У разі, коли за підсумками повторного голосування жоден з учасників не набрав необхідної кількості голосів, оголошується повторний конкурс.
13.Засідання зборів делегованих представників від кожного співзасновника оформляється протоколом, який підписується керівниками установ, що є співзасновниками газети та секретаріатом засідання і скріплюється печаткою кожного співзасновника.
14.З переможцем конкурсу укладається трудовий договір. Інші учасники конкурсу можуть бути зараховані до кадрового резерву на посаду редактора ( головного редактора) міськрайонного газети «Синельниківські вісті».
Версія для друку
Написати листа
|