www.pavl.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Павлоградський район >> Про район
Історична довідка
Версія для друку Написати листа
Павлоградський район знаходиться на сході Дніпропетровської області в зоні центрального степу з недостатнім зволоженням. Ґрунти переважно чорноземи, звичайні, малогумусні .

Район розташований у центрі Західного Донбасу і займає територію в 1453 км2. Межує з Петропавлівським, Васильківським, Синельниківським, Юр’ївським районами Дніпропетровської області та з Харківською і Донецькою областями. Район має розвинену мережу шляхів сполучення. Через територію району проходять три залізничні вітки: Москва - Сімферополь, Дніпропетровськ - Червоноармійськ, Павлоград - Новомосковськ, а також шосейна дорога Київ – Донецьк.
Район створено після адміністративної реформи в лютому 1923 року. Перші стоянки людини в регіоні з’явилися ще за часів палеоліту. Понад 80 таких місць досліджено науковцями і краєзнавцями.
У XVIII-XIX століттях на території тогочасного Павлоградського повіту налічувалось 28 поселень. Основним заняттям для їх мешканців було землеробство, пізніше – тваринництво, а згодом і ремісництво.
Капіталістичні відносини склалися наприкінці XIX століття – початку Х століття. Зростало промислове виробництво. Але значна кількість мешканців займалась сільським господарством.
19 грудня 1917 року в Павлограді була встановлена Радянська влада. Після визволення від австро-німецьких загарбників та денікінців, широко розгорнулася робота з налагодження господарського і культурного життя в районі. Вирішувалися завдання господарського будівництва, поліпшення матеріального становища робітничого класу, піднесення сільського господарства, а також організації навчання молодого покоління.
Друга половина ХХ століття характерна для краю розробкою багатих покладів кам’яного вугілля. На території району споруджено 7 шахт та збагачувальну фабрику.
Коли фашисти віроломно почали війну, переважна більшість мешканців району пішла зі зброєю в руках захищати Батьківщину. Пам’ять про земляків, які віддали своє життя за свободу рідної землі, про воїнів, які загинули в боях на території району увінчана в меморіалах і пам’ятниках.
На даний час провідною сферою району залишається агропромисловий комплекс.

Чисельність наявного населення в Павлоградському районі станом на 01 серпня 2009 року – 29436 осіб.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор