www.pavl.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Павлоградський район >> Новини
Інформація про проведені заходи щодо відзначення 72-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Версія для друку Написати листа

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни в бібліотеках Павлоградського району відбулася низка заходів до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Так, були проведені години пам'яті в сільських бібліотеках району: «Розмова з невідомим солдатом» (Новодачинська), «Пам`ятні дати» (Малоолександрівська), «Мрію, щоб світ був з війною не знайомий» (Вербківська), «Тільки пам'ять на сивіє»(Булахівська). На ціх годинах для широкого кола користувачів пролунали розповіді про участь України у Другій світовій війні, як національній трагедії, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси.
Інформаційну годину «Нам 41-й не забути, нам 45-й славити» та історичні віражі «Пам`ять торкає наші серця» провела для юних користувачів Богуславська сільська бібліотека, метою яких стало сприяння у формуванні в учнів почуття патріотизму, усвідомлення подвигу борців проти нацизму часів Другої світової війни, а у світлі сьогоднішніх подій – виховання поваги до захисників територіальної цілісності нашої держави на Сході України.
Відеоперегляд «Війна очима дітей» було презентовано В`язівоцькою сільською бібліотекою для учнів старших класів.
Урок мужності «Тихі зорі вічної пам'яті» провела для молоді Новоруська сільська бібліотека, наголосивши на те, що Друга світова війна – свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму.
Незвичайна година історичного краєзнавства «Знаємо. Пишаємось. Пам`ятаємо.» у формі дитячої творчості відбулась в Межиріцькій сільській бібліотеці. Діти своїми руками виготовили червоні маки-квіти пам’яті. В ході творчої роботи учні дізнались, що червоний мак став символом пам’яті жертв ще з часів Першої світової війни, а згодом – символом пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів. В Україні червона квітка маку використовується з гаслом «Пам’ятаємо Перемагаємо». В День пам’яті та примирення , в День Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні юні межирічани привітали своїх односельчан , вшановуючи подвиг і пам'ять бійців, що загинули за незалежність рідного краю.
Окрім того, в усіх бібліотечних закладах району були офоромлені книжкові виставки та тематичні полички, на яких були представлені фотодокументи, твори відомих письменників та матеріали, які розповідають про події того часу. Так, в приміщенні Павлоградської районної бібліотеки для широкого кола користувачів була представлена виставка-інсталяція «Бійці невидомого фронту», на якій представлені книги, газетно-журнальні статті того часу та справжні експонати военних років: одяг, подяка від Сталіна, каски, патефон.

Директор КЗК «Павлоградська районна бібліотека» Л.О.Амірханова
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор